Öğrenci İşleri Direktörlüğü

Kayıt Yenileme

2017-2018 Akademik Yılı Kayıt Yenilemesi

MEF Üniversitesi Lisans ve Önlisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'ne göre öğrenciler, her dönem başında kayıt yenilemekle yükümlüdür.

2017-2018 Akademik Yılı için kayıt yenileme dönemi 21 Ağustos - 12 Eylül 2017'dir.

Kayıt yenileme iki adımdan oluşur. 

1- Eğitim-Öğretim Ücretini Yatırma


Öğrencilerin, her dönem başında ilgili dönemin eğitim-öğretim ücretini ödemeleri gerekmektedir. 12 Eylül 2017 tarihine kadar ödemelerini yapmayan öğrencilerin sistemleri ders kaydına kapatılır. 

Eğitim-öğretim ücretini Yapı Kredi Bankası KMH ile taksitlendirmek isteyen öğrencilerimiz için 8 Eylül'e kadar kampüsümüzde bulunan mobil şube başvuruları alacaktır. 

Eğer kampüs dışındaki bir şubeden başvuru yapacaksanız, şubeye gitmeden önce 0212 395 3695 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ödeme planınızı almanız gerekmektedir.

Tam burslu öğrenciler ve 2017 girişli öğrenciler bu adımı atlayarak online ders kayıtları adımına geçebilir.

Eğitim-öğretim ücretleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

2- Online Ders Kayıtları


Eğitim-öğretim ücretini ödeyen öğrencilerin sistemleri ders kaydına açılır. Bu öğrenciler akademik takvimde belirtilen tarihlerde Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ders kayıtlarını yapmakla yükümlüdürler. Zamanında ders kaydı yapmayan öğrenciler, ders ekleme/çıkarma döneminde ancak kontenjanı uygun olan derslere kayıtlarını yapabilirler. 

2017-2018 Akademik Yılı Güz Dönemi ders kayıt dönemi devam eden öğrenciler için 13-15 Eylül 2017; ilk defa ders kaydı yapacak öğrenciler için 16-17 Eylül 2017'dir.

Ders ekleme/çıkarma döneminde de mazeretsiz olarak ders kayıtlarını yapmayan öğrenciler, eğitim-öğretim ücretini ödeseler dahi bir sonraki dönemin başına kadar öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Sosyal Medya