Öğrenci İşleri Direktörlüğü

E-devlet Üzerinden Kayıt Yönergesi

E-devlet Üzerinden Kayıt Yönergesi

E-devlet üzerinden kayıt yaptırmak zorunlu değil isteğe bağlıdır. Dileyen öğrencilerimiz kayıt duyurusunda belirtilen gün ve saatlerde Üniversitemize gelerek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

E-devlet üzerinden kayıtlar 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Yerleşen adaylar Üniversitemize gelmeden E-devlet kapısı üzerinden üniversite kayıt işlemini yapabilirler. Elektronik kayıt rehberi için tıklayınız

Tam Burslu Öğrenciler:

Tam burslu öğrencilerimiz herhangi bir işlem yapmadan E-devlet kapısı üzerinde elektronik kayıtlarını tamamlayabilirler.

Kısmi Burslu Öğrenciler:

1- Kısmi burslu öğrencilerimizin öncelikle kayıt duyurusunda belirtilen eğitim-öğretim ücretini belirtilen banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

2- Ödeme yapan öğrencilerimizin ödemelerini Mali İşler ve İK Direktörlüğü'ne bildirerek e-kayıt sistemini aktifleştirmeleri gerekmektedir. 

a. E-kayıt yapacak öğrencilerimiz için taksit imkanı bulunmamaktadır. Ödemelerin belirtilen banka hesaplarına EFT/havale yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Taksitlendirme yapmak isteyen öğrencilerimizin kampüsümüzdeki kayıt alanına gelmeleri gerekmektedir.

b. Burs yönergesinde bulunan burslardan birini alma hakkı bulunan öğrencilerimiz, ödemeleri gereken tüm ücreti yatırarak kayıtlarını yaptırabilirler. Daha sonra Yurt ve Burs Koordinatörlüğü'ne başvurarak bursların tanımlamasını yaptırabilir, ücret iadesi alabilirler.

3- E-kayıt işlemini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin ÖSYM tarafından Üniversitemize bildirilen cep telefonu numaralarına iki SMS gönderilecektir.

Bunlardan bir tanesi öğrencinin MEF Eposta Hesabına giriş bilgilerini, diğeri SIS'e giriş bilgilerini içerecektir. Tüm öğrencilerimiz eposta ve SIS hesaplarına yapılan bildirimleri takip etmekle ve gerekli işlemleri yapmakla yükümlüdür. 
 

Sosyal Medya